Chale Dumont Pousadinha
| WiFi Wi-Fi | Indtjekning/Udtjekning Hurtig ind-/ udtjekning | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Chale Dumont Pousadinha Monte Verde har en førsteklasses beliggenhed i nærheden af Ice Rink. Hotellet tilbyder en en parkeringsplads på stedet.
Gæster kan komme til centrum af Monte Verde inden for 15 minutters gang, mens Plato Monte Verde ligger 2 km væk derfra. Gæsterne vil også være 550 meter fra Museu da MPB. Vandrestier er alle i nærheden.
En terrasse og en stenpejs samt en brusekabine og separat toilet findes på værelserne. De byder på udsigt over haven. Værelserne har også privat badeværelse.
Denne indkvartering serverer en lækker morgenmad hver morgen. Gæster kan nyde brasilianske retter på Restaurante Da Goreti placeret omkring 14 minutters gåafstand.
- Lokale seværdigheder
- Museu da MPB279 km
- Unger's Pottery House818 km
- Oak Plaza Mall944 km
- Arvore-pladsen954 km
- Ice Rink616 km
- Verner Grimberg Kommunale Stadion333 km
- Di Freddo Pub932 km
- Tree Square965 km
- Viva Roots916 km
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn125 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Privat ind-/ udtjekning
- Hurtig ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- Vagtservice
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Fælles køkken
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Services
- Dyrefaciliteter til rådighed
- Biludlejning
På værelset
- Varme
- Minibar
- Dagligstue
- Patio
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Chale Dumont Pousadinha hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra et Chale Dumont Pousadinha hotel. - ✈
Hvor langt er Sao Jose Dos Campos fra det Chale Dumont Pousadinha hotel?
Sao Jose Dos Campos lufthavn og det Chale Dumont Pousadinha hotel er adskilt af 125 km afstand. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i Chale Dumont Pousadinha hotel?
Chale Dumont Pousadinha hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Chale Dumont Pousadinha hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Chale Dumont Pousadinha hotel ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Monte Verde hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Monte Verde hotellet er 56$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Chalet Superior, Dobbeltværelse og Suite Standard med en queensize-seng at vælge imellem.